«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАДАЄ РОЗ’ЯСНЕННЯ: Щодо нарахувань плати за послугу з опалення з урахуванням температури зовнішнього повітря

2016-12-07

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАДАЄ РОЗ’ЯСНЕННЯ:
Щодо нарахувань плати за послугу з опалення
з урахуванням температури зовнішнього повітря
При виконанні розрахунків тарифів на послугу з централізованого опалення «Полтаватеплоенерго» були враховані середньомісячні температури зовнішнього повітря за даними Полтавського обласного центру з гідрометеорології; тривалість опалювального періоду визначено на підставі рішень Полтавського МВК про початок/закінчення опалювального сезону. Розрахунки тарифів на теплову енергію були виконані підприємством у 2012 р., але затверджені НКРЕКП лише у 2014 р. При цьому Комісія не переглядала кліматичні умови та тривалість опалювального періоду.

При визначенні середньої температури та тривалості опалювального періоду підприємством був проведений аналіз кліматичних умов за останні 6 років, що передували проведенню розрахунків тарифів. Враховуючи аномально теплий 2007 рік (з середньою температурою опалювального сезону +1,7 С), фактичні кліматичні умови на вимогу НКРЕКП визначалися за даними 2006, 2008-2011 рр.:

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» НАДАЄ РОЗ’ЯСНЕННЯ: Щодо нарахувань плати за послугу з опалення з урахуванням температури зовнішнього повітря

 

Середні показники склали, відповідно: t ср.оп.п.= 0 С та n оп.п.= 182 дн.

Додатково необхідно зазначити, що зняття показників будинкових лічильників теплової енергії відбувається в період з 24-го по 29-те число попереднього та поточного місяців. Температура та тривалість цього фактичного розрахункового періоду зазвичай відрізняються від температури та тривалості календарного місяця, які приймаються при розрахунку вартості опалення без лічильника. В окремо взятому місяці ці розбіжності можуть доволі суттєво впливати на формування різниці у вартості опалення квадратного метра площі житла у будинках без лічильників у порівнянні з будинками, обладнаними приладами обліку. 

Важаємо за доцільне наголосити, що порівняльний аналіз вартості опалення та оцінка рівня заощадження споживачів будуть коректними лише за підсумками повного опалювального періоду. Так, за опалювальний сезон 2015-2016 рр., вартість послуги з централізованого опалення для споживачів, будинки яких обладнані загальнобудинковими приладами обліку теплової енергії, була нижчою, в середньому, на 11% порівняно із споживачами, котрі розраховуються за опалювальною площею. 

Абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

Друкувати

АКТУАЛЬНОРішення про закінчення опалювального сезону приймається виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями за умови, що середньодобова температура зовнішнього повітря, за даними відповідного центру з гідрометеорології, протягом трьох діб поспіль не нижча за +8 С.

Цей порядок визначений пунктом 5 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ №630 від 21.07.2005 року. 


КОРИСНО


Що треба зробити, аби в платіжках цифри зменшилися. Якщо ви живете в багатоповерхівці, перше правило — подружіться з сусідами і створіть ОСББ. Ваш будинок — це ваша спільна власність, у яку необхідно вкладати гроші. Який стан справ із платіжками в Словаччині - покрокові інструкції, що варто перейняти українцям.
 

Архiв новин

«    Март 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31