Тепловий лічильник не врятує від втрат теплової енергії, але здатен навчити раціонально її використовувати

2017-02-15

ТЕПЛОВИЙ ЛІЧИЛЬНИК НЕ ВРЯТУЄ ВІД ВТРАТ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ, АЛЕ ЗДАТЕН НАВЧИТИ РАЦІОНАЛЬНО ЇЇ ВИКОРИСТОВУВАТИ

Мешканці полтавських будинків із такими приладами вже активно підраховують, чи вдається їм заощаджувати на опаленні. Яка температура у їхніх квартирах, а цифри — у платіжках — дізнавалися наші кореспонденти.


Тепловий лічильник у цьому будинку по вулиці Коцюбинського з'явився ще у 2015-ому році. Вже другий опалювальний сезон, кажуть мешканці, прилад дозволяє їм точно знати, скільки і за що вони сплачують. Цифри у квитанціях за тепло говорять самі за себе — економія грошей є.

/Людмила Варвянська, голова ЖБК «Енергія» по вул. Коцюбинського, 51
Наприклад, я візьму двокімнатні квартири, де квадратура 47 і 7. То за жовтень 330 гривень отримали, за листопад 1000, а за грудень і за січень – там вже 1300. 1300 двокімнатна квартира/

Середня температура у квартирах цього житлового будинку +20-22 градуси. Нижчі показники термометра в оселях, де є значні тепловтрати, – наприклад, встановлені старі дерев'яні вікна, є розбалансування внутрішньобудинкової системи опалення тощо. Місця загального користування, із досвіду кажуть мешканці, також обов’язково потребують проведення додаткових заходів з енергоефективності.

/Людмила Варвянська, голова ЖБК «Енергія» по вул. Коцюбинського, 51
Тільки поставити лічильник – це недостатньо. По-перше, треба утеплити труби в підвалі, закрити вікна, горище. Також ми утеплили труби/

Про необхідність проведення додаткового утеплення стін, горищ та підвалів у будинках міста говорять і на підприємстві «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». Адже лічильник дозволить економити тільки в разі проведених заходів з утеплення житлового будинку та раціонального використання теплової енергії його мешканцями.

/Роман Кашин, заступник ген. директора зі збуту ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Кожний будинок, він різний. І різна потрібна кількість теплової енергії на один метр квадратний для підтримання нормативної температури. В малих будинках її потрібно більше, у великих будинках її потрібно менше. І тут вже на цьому етапі мешканці малих будинків, вони будуть сплачувати більше/

Дослідження говорять: підвищення температури повітря в приміщенні на 1 градус збільшить витрати теплової енергії на його обігрів, а отже, і суми у платіжках на 4-5%.

А от минулого сезону, коли ціна на тепло була вдвічі меншою, економія коштів на тепло у цьому будинку по вулиці Нечуя-Левицького доходила до 900 грн на місяць.

/Олег Зволинський, голова ОСББ у будинку за адресою вул. Нечуя-Левицького, 21
Коли тепло, ми прикручуємо, нам не потрібно, щоб у квартирах було 23 градуси. На вулиці +5, і в квартирах +21 – достатньо комфортна температура. Але є, підкреслюю, квартири, в яких температура не піднімається вище 20 і люди скаржаться. Але нікуди не подітися, якщо ми додамо і зробимо максимум, то в інших квартирах буде +26 і вони будуть опалювати вулицю і сваритися/

На сьогоднішній день близько 38% об'єктів житлового фонду міста обладнані тепловими лічильниками. У цьому році такі прилади обліку підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» планує встановити у решті будинків. А це означає, що мешканці ще 850 багатоповерхівок у наступному опалювальному періоді при оплаті за опалення розраховуватимуться виключно за фактично спожиту теплову енергію. А от чи вдасться їм вже наступної зими заощаджувати на цьому, буде залежати від того, як полтавці підготують свої будинки до холодної пори року.

Крістіна БРІГІДА

За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: Тепловий лічильник не врятує від втрат теплової енергії

Друкувати

АКТУАЛЬНО


15 червня завершився плановий ремонт на найбільшій котельні міста по вулиці Ціолковського, 36, що розпочався 29 травня цього року. Протягом цього часу працівники «Полтаватеплоенерго» провели гідравлічні випробування теплових мереж, повірку приладів обліку та контрольно-вимірювальних приладів, ремонт технологічного обладнання. Із суботи, 16 червня, в оселях більшості жителів мікрорайону Алмазний відновилося централізоване постачання гарячої води. 

Проте в результаті проведення гідравлічних випробувань теплових мереж від котельні по вул. Ціолковського, 36 на магістральній тепловій мережі, що проходить по території ринку «Мотель», виявлено аварійні пориви трубопроводу...
 

КОРИСНО


З 10 травня у зв’язку з підготовкою до наступного опалювального сезону в Полтаві почнуться відключення гарячої води. «Полтаватеплоенерго» розповідає, як за допомогою оновленого сервісу «Мапа комерційного обліку» можна дізнатися, коли очікувати на тимчасові незручності у тому чи іншому житловому будинку нашого міста.

Нагадаємо...
 

Архiв новин

«    Июнь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30