Якщо маєте борги з оплати житлово-комунальних послуг — субсидію отримаєте після їх погашення або реструктуризації

2017-06-13
 

ЯКЩО МАЄТЕ БОРГИ З ОПЛАТИ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ — СУБСИДІЮ ОТРИМАЄТЕ ПІСЛЯ ЇХ ПОГАШЕННЯ АБО РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ


Нещодавно організації-надавачі житлово-комунальних послуг узгодили з органами соцзахисту механізм перепризначення субсидій для населення за умови наявності заборгованості.

Субсидія призначається на 12 місяців. Окремо робиться розрахунок на опалювальний і неопалювальний сезони. З 1 травня вступив у силу новий механізм обрахування субсидій. Тепер до уваги беруться доходи й за перший квартал року.

— Інформацію про доходи за січень, лютий, березень податкова служба почала давати нам лише на початку червня. Тому ми розпочинаємо перепризначення субсидій лише з травня, — говорить директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко. — Автоматично розглянемо кожну справу, проведемо всю необхідну роботу й перепризначимо субсидії, тож самостійно звертатися до управління не потрібно.

Виключення становлять особи, котрі отримують субсидію на скраплений газ і тверде паливо або винаймають житло за договором найму. Лише в цих двох випадках необхідне щорічне звернення. Для тих громадян, які отримували субсидію до 1 травня 2017 року, обрахування здійснюватиметься автоматично.

— Тобто ми з травня запросили податкову, всі комунальні підприємства, щоб обрахувати субсидії та перепризначити їх на 12 місяців у т.ч. неопалювальний період, — повідомила Людмила Корнієнко. — Про перепризначення повідомлятимемо населення планово. По сільських районах повідомлення надсилатимуться протягом червня та до 10 липня включно, по міських — до 30 липня.

Затримка обумовлена великим обсягом роботи, адже необхідно перерахувати до 365 тисяч справ. У індивідуальному повідомленні, надісланому на вашу адресу, міститиметься вся необхідна інформація, тож чекайте й перевіряйте поштові скриньки.

Людмила Корнієнко рекомендує найбільше пильнувати тим споживачам, які мають борг за два місяці й більше, не залежно від суми, обов’язково погасити або звернутися до підприємства-надавача послуг для реструктуризації. Управління не в змозі перепризначити субсидії боржникам, оскільки про борги повідомляється миттєво, і доводиться надсилати відмову.

Тож з 1 травня 2017 року в разі наявності простроченої понад 2 місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг згідно діючого законодавства субсидія не перепризначається.

У зв’язку з цим всім одержувачам субсидій, у яких є борги з оплати будь-яких житлово-комунальних послуг, необхідно терміново звернутися до організації, яка надає вказану послугу, та вирішити питання погашення боргу або укласти договір про його реструктуризацію.

Якщо протягом 2-х місяців заборгованість буде погашено або укладено договір про її реструктуризацію — субсидія призначається з 1 травня.

У разі не сплати впродовж 2-х місяців наявних боргів або не укладення договору їх реструктуризації (по кожній організації) — субсидія на наступний строк буде призначена з того місяця, в якому документально підтверджено сплату боргу або укладення договору його реструктуризації.

Інформацію про наявну заборгованість можна отримати у відділах обслуговування споживачів організацій-надавачів житлово-комунальних послуг.


Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.



ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО