Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"

2019-01-08  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: ТАРИФИ НА ПОСЛУГИ ПІДПРИЄМСТВА У ЗАПИТАННЯХ ТА ВІДПОВІДЯХ

Останнім часом споживачі все частіше звертаються до «Полтаватеплоенерго» з питаннями стосовно тарифів на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, які набули чинності з 1 січня цього року. Хто встановлює тарифи і чому вони цьогоріч зросли? Що робити, щоб витрачати менше коштів на опалення? Відповіді на ці та інші питання, що найбільше турбують споживачів, вони знайдуть у спеціально розроблених буклетах, які невдовзі надійдуть їм поштою. Якщо ж чекати доставки у поштову скриньку не хочеться, зі змістом буклетів можна ознайомитися тут.
 

Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"

  

Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"

 

За якими тарифами полтавці мають розраховуватись за послуги «Полтаватеплоенерго»?

1 січня 2019 року набули чинності тарифи на послуги «Полтаватеплоенерго» з централізованого опалення і постачання гарячої води для населення, встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на такому рівні:
Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"


Чим викликане зростання тарифів на централізоване опалення і постачання гарячої води?

Порівняно з попередніми нові тарифи на централізоване опалення зросли на 18,5%, а на послугу з централізованого постачання гарячої води – на 16%. Що спричинило це зростання?

Основою тарифів «Полтаватеплоенерго» є вартість енергоносіїв – природного газу та електроенергії, які використовуються для виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Збільшення ціни на природний газ майже на 23% у листопаді 2018 року і викликало нинішнє зростання тарифів. 

Яка структура тарифів на послуги «Полтаватеплоенерго»?

Левову частку в структурі тарифів займають енергоносії — природний газ та електрична енергія. У структурі тарифу на централізоване опалення ці витрати сукупно складають майже 71%. Наступною за величиною статтею затрат є сплата податків та зборів, доля яких становить 18,6%. Також обов’язковою витратою є оплата праці працівників підприємства — 5,8%.

Загалом понад 95% вартості послуги з централізованого опалення регламентовані державою, і на процес їх формування підприємство не впливає. 

У залишку маємо менш ніж 5% вартості централізованого опалення. Саме за рахунок цих коштів «Полтаватеплоенерго» і здійснює ремонт, реконструкцію і модернізацію теплового господарства та забезпечує діяльність. 

Оскільки більше 80% багатоповерхівок обладнані будинковими лічильниками теплової енергії, то структура тарифу на централізоване опалення в розрізі вартості 1 Гкал теплової енергії має такий вигляд:
Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"


Схожа структура тарифу і на постачання гарячої води. Крім уже зазначених витрат, до складу тарифу належать також витрати на придбання води у КП ПОР «Полтававодоканал».

Що можна зробити, щоб зменшити вартість опалення?

Регулювання обсягів споживання теплової енергії може відбуватися як за рахунок якості теплоносія, так і його кількості. Якісне регулювання відбувається на котельнях підприємства, де контролюється температура теплоносія. Кількісне регулювання може здійснюватися в кожній окремій багатоповерхівці за допомогою зміни обсягів теплоносія, що надходить у будинок.

Мешканці будинку можуть самі визначати прийнятний температурний режим — 18°С чи 25°С — та підтримувати його, у тому числі в перехідні періоди, коли денна температура зовнішнього повітря перевищує +5-8°С. Однак слід пам’ятати, що збільшення температури повітря всередині приміщення на 1°С призводить до збільшення витрат теплової енергії у середньому на 5-7%. Звичайно, настільки ж зростають і цифри у платіжках за опалення.
Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"

 

Для зменшення кількості спожитої теплової енергії необхідно вжити цілого комплексу заходів: утеплювати стіни, дах, горішні та підвальні приміщення, встановлювати автоматизовані індивідуальні теплові пункти (ІТП) з погодними регуляторами, дбайливо ставитися до місць загального користування. Слід розуміти: розбите на сходовій клітині скло, пошкоджені двері в результаті стануть причинами зниження температури повітря у під’їзді і, як наслідок, у квартирах, розташованих у ньому. Це в свою чергу призведе до збільшення втрат теплової енергії.
Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"


Звертаємо увагу, що обсяги споживання теплової енергії для кожної з житлових багатоповерхівок є індивідуальними і залежать від багатьох чинників. Серед них — теплозахисні властивості зовнішніх огороджувальних конструкцій, конфігурація самої будівлі (поверховість, «компактність» тощо), кількість діб обліку, температура зовнішнього повітря і температура повітря в приміщеннях.

Тож розраховувати на отримання результатів, покладаючись лише на обладнання житлового будинку лічильником тепла й ігноруючи заходи з енергоощадності, не варто. 

Як з нами зв’язатися?
 
1. Он-лайн сервіс «Надіслати нам листа» офіційного сайту підприємства te.pl.ua

2. Он-лайн сервіс «Особистий кабінет споживача» офіційного сайту підприємства te.pl.ua

3. Електронна пошта: info@pte.poltava.ua
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 

До 2019 року нарахування за всі види послуг «Полтаватеплоенерго» були відображені на одному бланку рахунку, а в графі «До сплати» містилася сума за всі послуги. Однак, починаючи з цього року, споживачі отримуватимуть рахунки від підприємства на двох бланках — окремо за послугу з централізованого опалення і окремо за постачання гарячої води...

 

Звертаємо увагу, що при проведенні оплат у банківських установах необхідно зазначати суму платежу окремо по кожній послузі.
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

КОРИСНО

 

24 жовтня у Полтаві стартував опалювальний сезон 2018-2019 років. З появою тепла в оселях полтавців знову стало нагальним питання, як користуватися тепловою енергією, щоб і почуватися удома комфортно, і не переплачувати за опалення. Роз’яснення з цього приводу надав начальник служби контролю за збутом теплової енергії «Полтаватеплоенерго» Віктор ІВАНЧЕНКО...


ОФІЦІЙНО