Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"

2019-01-08  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: ТАРИФИ НА ПОСЛУГИ ПІДПРИЄМСТВА У ЗАПИТАННЯХ ТА ВІДПОВІДЯХ

Останнім часом споживачі все частіше звертаються до «Полтаватеплоенерго» з питаннями стосовно тарифів на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, які набули чинності з 1 січня цього року. Хто встановлює тарифи і чому вони цьогоріч зросли? Що робити, щоб витрачати менше коштів на опалення? Відповіді на ці та інші питання, що найбільше турбують споживачів, вони знайдуть у спеціально розроблених буклетах, які невдовзі надійдуть їм поштою. Якщо ж чекати доставки у поштову скриньку не хочеться, зі змістом буклетів можна ознайомитися тут.
 

Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"

  

Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"

 

За якими тарифами полтавці мають розраховуватись за послуги «Полтаватеплоенерго»?

1 січня 2019 року набули чинності тарифи на послуги «Полтаватеплоенерго» з централізованого опалення і постачання гарячої води для населення, встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на такому рівні:
Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"


Чим викликане зростання тарифів на централізоване опалення і постачання гарячої води?

Порівняно з попередніми нові тарифи на централізоване опалення зросли на 18,5%, а на послугу з централізованого постачання гарячої води – на 16%. Що спричинило це зростання?

Основою тарифів «Полтаватеплоенерго» є вартість енергоносіїв – природного газу та електроенергії, які використовуються для виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Збільшення ціни на природний газ майже на 23% у листопаді 2018 року і викликало нинішнє зростання тарифів. 

Яка структура тарифів на послуги «Полтаватеплоенерго»?

Левову частку в структурі тарифів займають енергоносії — природний газ та електрична енергія. У структурі тарифу на централізоване опалення ці витрати сукупно складають майже 71%. Наступною за величиною статтею затрат є сплата податків та зборів, доля яких становить 18,6%. Також обов’язковою витратою є оплата праці працівників підприємства — 5,8%.

Загалом понад 95% вартості послуги з централізованого опалення регламентовані державою, і на процес їх формування підприємство не впливає. 

У залишку маємо менш ніж 5% вартості централізованого опалення. Саме за рахунок цих коштів «Полтаватеплоенерго» і здійснює ремонт, реконструкцію і модернізацію теплового господарства та забезпечує діяльність. 

Оскільки більше 80% багатоповерхівок обладнані будинковими лічильниками теплової енергії, то структура тарифу на централізоване опалення в розрізі вартості 1 Гкал теплової енергії має такий вигляд:
Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"


Схожа структура тарифу і на постачання гарячої води. Крім уже зазначених витрат, до складу тарифу належать також витрати на придбання води у КП ПОР «Полтававодоканал».

Що можна зробити, щоб зменшити вартість опалення?

Регулювання обсягів споживання теплової енергії може відбуватися як за рахунок якості теплоносія, так і його кількості. Якісне регулювання відбувається на котельнях підприємства, де контролюється температура теплоносія. Кількісне регулювання може здійснюватися в кожній окремій багатоповерхівці за допомогою зміни обсягів теплоносія, що надходить у будинок.

Мешканці будинку можуть самі визначати прийнятний температурний режим — 18°С чи 25°С — та підтримувати його, у тому числі в перехідні періоди, коли денна температура зовнішнього повітря перевищує +5-8°С. Однак слід пам’ятати, що збільшення температури повітря всередині приміщення на 1°С призводить до збільшення витрат теплової енергії у середньому на 5-7%. Звичайно, настільки ж зростають і цифри у платіжках за опалення.
Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"

 

Для зменшення кількості спожитої теплової енергії необхідно вжити цілого комплексу заходів: утеплювати стіни, дах, горішні та підвальні приміщення, встановлювати автоматизовані індивідуальні теплові пункти (ІТП) з погодними регуляторами, дбайливо ставитися до місць загального користування. Слід розуміти: розбите на сходовій клітині скло, пошкоджені двері в результаті стануть причинами зниження температури повітря у під’їзді і, як наслідок, у квартирах, розташованих у ньому. Це в свою чергу призведе до збільшення втрат теплової енергії.
Буклет "Тарифи на послуги "Полтаватеплоенерго" у запитаннях та відповідях"


Звертаємо увагу, що обсяги споживання теплової енергії для кожної з житлових багатоповерхівок є індивідуальними і залежать від багатьох чинників. Серед них — теплозахисні властивості зовнішніх огороджувальних конструкцій, конфігурація самої будівлі (поверховість, «компактність» тощо), кількість діб обліку, температура зовнішнього повітря і температура повітря в приміщеннях.

Тож розраховувати на отримання результатів, покладаючись лише на обладнання житлового будинку лічильником тепла й ігноруючи заходи з енергоощадності, не варто. 

Як з нами зв’язатися?
 
1. Он-лайн сервіс «Надіслати нам листа» офіційного сайту підприємства te.pl.ua

2. Он-лайн сервіс «Особистий кабінет споживача» офіційного сайту підприємства te.pl.ua

3. Електронна пошта: info@pte.poltava.ua
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
До уваги мешканців житлових будинків, у яких надається послуга з централізованого постачання гарячої води, а також власників (співвласників) приміщень у таких будинках!


Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі — Закон) на оператора зовнішніх інженерних мереж строком до серпня 2019 року покладено обов’язок забезпечити оснащення будівель вузлами комерційного обліку гарячої води...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

 
Вакансії

Обласне виробниче комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» на постійну роботу запрошує:

— слюсаря-ремонтника; 

— слюсаря з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електроніка) газової служби;

— асфальтобетонника;

— муляра;
 
— електрозварника ручного зварювання;

— електромонтера з ремонту і обслуговування електроустаткування;

— майстра теплового району; 

— майстра служби головного енергетика;
 
— майстра Карлівської майстерської дільниці;

— машиніста крана автомобільного;

— водія автотранспортних засобів категорій В, С, Е.

Докладніше про умови працевлаштування щодо кожної позиції можна дізнатися на офіційному сайті «Полтаватеплоенерго» у розділі «Вакансії».

Ми пропонуємо офіційне працевлаштування, постійну зайнятість, повний соціальний пакет.

По більш детальну інформацію щодо працевлаштування звертайтеся до відділу кадрів ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» телефонами: (0532) 510-427, (0532) 501-428 або особисто на адресу: м. Полтава, вул. Комарова, 2-А.


Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».
 
 
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram

КОРИСНО

 

Розпочався міжопалювальний період, протягом якого більшість котелень і центральних теплових пунктів «Полтаватеплоенерго» будуть зупинятися для проведення на них профілактичних і ремонтних робіт. Для споживачів підприємства це означає, що згідно з графіком починаються тимчасові призупинення постачання гарячої води. Де дізнатися, коли у вашому будинку буде відсутнє гаряче водопостачання, — читайте нижче.


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.