2019-09-25
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: МАЄТЕ БОРГИ ЗА «КОМУНАЛКУ» – ГОТУЙТЕСЯ ДО ВІЗИТУ ДЕРЖАВНИХ ВИКОНАВЦІВ
Маєте борги за «комуналку» – на допомогу держави при сплаті за неї можна не розраховувати. А заодно, й відпочинок за кордоном чи відрядження за межі країни стають неможливими. Якщо і далі не звертати уваги на заборгованість, то наступним кроком може стати опис рухомого і нерухомого майна та його арешт і вилучення. Які ще «сюрпризи» чекають на боржників за комунальні послуги?...
На сьогодні питання стягнення заборгованості перед комунальними підприємствами стоїть дуже гостро — говорять працівники державної виконавчої служби. Вистачає боргів у населення і перед обласним комунальним підприємством «Полтаватеплоенерго». Тож цього вечора працівники його юридичної служби разом з представниками Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Полтава вийшли в рейд по боржниках.
Еліна Борута, юрисконсульт юридичної служби ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— Споживачі, які мають заборгованість. Період утворення, якого становить 2 і більше років і у разі невживання ними заходів врегулювання досудового вирішення проблеми. То підприємство вимушене звертатися із відповідною заявою в судовому порядку.
Після розгляду звернення комунального підприємства про стягнення заборгованості в судовому порядку приймається рішення щодо примусового її погашення. Рішення суду надсилається боржнику, і він має визначитись, яким чином якнайшвидше погасити заборгованість. Якщо ж споживач зволікає із ліквідацією боргу за рішенням суду, комунальники вимушені звертатися по допомогу до державних виконавців.
Реакція людей на візит виконавчої служби різна. Як правило, боржники обіцяють розрахуватися з підприємством, але додають, що зараз просто немає можливості.
Для виконання рішень суду державні виконавці застосовують різні заходи примусового стягнення заборгованості: арешт рухомого і нерухомого майна, тимчасова заборона виїзду за кордон, звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника з одночасним арештом банківських рахунків.
Якщо ж людина все одно відмовляється платити, за рішенням суду борг стягується шляхом опису, вилучення і подальшої реалізації майна на користь підприємства, якому винен боржник.
Дані про таких осіб у відкритому доступі.
Дмитро Щерба, нач. Шевченківського відділу державної виконавчої служби м. Полтава Головного територіального управління юстиції
— Коли відкрите провадження відносно боржника. То дані відносно нього містяться в реєстрі боржників. Тобто. Ця інформація є публічною та доступною. Будь-яка особа може подивитися чи є відносно неї провадження. А державними виконавцями під час примусового виконання рішень вживаються заходи. Одним із найдієвіших є обмеження виїзду за поданням.
Причому сума боргу не має значення — винен споживач десять тисяч гривень чи одну — платити повинні всі.
Дехто з боржників помилково вважає, що зможе уберегти своє майно від вилучення, не відчинивши дверей державному виконавцеві. Але це проблему не розв’яже, і рано чи пізно борг усе одно буде стягнутий.
Вадим Пальок, державний виконавець Шевченківського відділу державної виконавчої служби м. Полтава Головного територіального управління юстиції
— Державний виконавець не може без подання суду не може зайти у першу чергу до квартири. Якщо буде рішення суду. То виконавець подає подання в суд для примусового входу до житла. Якщо його немає і судом воно не одобрене. То звісно він не може зайти в цю квартиру.
У такому випадку виконавець складає акт або ж залишає боржнику виклик до виконавчої служби.
Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують: ні для підприємства, ні для споживачів стягнення боргу через суд небажане. Адже після винесення судом рішення сума, яку має сплатити боржник, істотно зростає.
Еліна Борута, юрисконсульт юридичної служби ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— «Полтаватеплоенерго» при зверненні до суду нараховує інфляційні витрати за весь час прострочення. А також 3% річних на суму заборгованості. Це збільшує навантаження на боржників приблизно на 30%. Крім того, судом покладено зобов'язання на наших відповідачів відшкодувати підприємству судовий збір при зверненні до суду.
Полтавські теплоенергетики просять споживачів вчасно розраховуватися за отримані послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, а боржників — знайти можливість терміново розрахуватися за послуги підприємства. Сподіваються, що полтавці відповідальніше ставитимуться до питань оплати рахунків, а тому спільних виїздів з державними виконавцями до боржників за адресами їх проживання можна буде уникнути.
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.