«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»: Через гостру нестачу газу телопостачальники просять уряд збільшити обсяги його закупівлі

2021-11-02  


«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»:
Через гостру нестачу газу телопостачальники просять уряд збільшити обсяги його закупівлі

Постачальники тепла заявили про дефіцит газу за «фіксованими цінами» на виробництво теплової енергії та просять уряд збільшити обсяги для його закупівлі.

Міжгалузева асоціація «Укртеплокомуненерго» (МАУТКЕ)  звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням у рамках доручення РНБО від 22.10.2021р. зобов'язати ДК «Нафтогаз Трейдинг» провести коригування обсягів природного газу для виробництва теплової енергії за «фіксованою ціною».  

Нестача обсягів газу за «фіксованою ціною» є прямою загрозою проходженню опалювального сезону 2021-2022рр., а також виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії, підписаного 30 вересня поточного року. 

Нагадаємо, після скасування у травні 2021 року покладання спеціальних обов'язків (ПСО) щодо постачання природного газу підприємства теплокомуненерго (ТКЕ) змушені укладати з ДК «Нафтогаз Трейдинг» договір на дискримінаційних неринкових умовах. 

Зловживання газопостачальником монопольним становищем на ринку газу та невідповідності договору Правил постачання природного газу, визнав і Антимонопольний комітет України (АМКУ). За його рекомендаціями від 7 жовтня 2021 року, ДК «Нафтогаз Трейдинг» мав усунути всі наявні в договорі порушення антимонопольного законодавства протягом 10 днів. Проте станом на кінець жовтня цього так і не сталося.

Водночас, крім певних вимог у Рекомендаціях АМКУ, у договорах «Нафтогаз Трейдинг», мають бути скориговані обсяги газу для виробництва теплової енергії за «фіксованими цінами».

«З початку опалювального сезону підприємства ТКЕ зіткнулися із проблемою дефіциту обсягів газу за «фіксованими цінами», визначеними у договорі «Нафтогаз Трейдинг» — 7420 грн (Обсяг 1) та 16390 грн (Об'єм 3) за 1000 куб.м. Причина нестачі цих обсягів полягає в тому, що «Нафтогаз Трейдинг» визначав їх самостійно, як середньоарифметичне значення споживання газу підприємствами ТКЕ за останні 3 роки. При цьому газопостачальник абсолютно не врахував особливості проходження попередніх опалювальних сезонів, зокрема, їх тривалість, температурні показники, а також метеорологічний прогноз на поточний опалювальний сезон. 

Через таку свідому легковажність постачальника газу теплопостачальники тепер докуповуватимуть газ за ринковою ціною (Обсяг 2), у тому числі у листопаді —36424,91 грн/тис.куб.м з ПДВ та послугою транспортування. Як наслідок, знову буде поглиблення кризи у галузі. Підприємства ТКЕ будуть змушені підвищувати тарифи або переводити роботу котелень та теплових мереж у режим «технологічної броні» аби зберегти працездатність внутрішньобудинкових систем теплопостачання», – розповів віце-президент Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло.
 
Асоціація вважає, що нестача необхідних обсягів газу в поєднанні з іншими неринковими умовами договору вже найближчим часом призведе до чергової хвилі газового тиску на ТКЕ — накопичення боргів та колосальних штрафних санкцій. Крім того, Меморандум про взаєморозуміння буде не виконаний, а проходження опалювального сезону 2021/2022 років. може бути під загрозою зриву.

Нагадаємо, АМКУ наполегливо рекомендував ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» змінити неконкурентні умови постачання газу тепловиробникам. 

За матеріалами 
Пресслужби «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО


Кожен календарний місяць для «Полтаватеплоенерго» починається із того, що фахівці абонентської служби підприємства проводять нарахування за спожиті упродовж розрахункового періоду послуги. Результати цієї роботи відображаються у щомісячних рахунках, які мешканці багатоповерхівок невдовзі отримають поштою. Проте вже зараз із інформацією про вартість послуг, отриманих споживачами у грудні 2021 року можна ознайомитися скориставшись інфо-ботами «Полтаватеплоенерго» у Viber чи Telegram (розділ "Стан рахунку"), а також як і раніше — у «Особистому кабінеті споживача» (у розділах "Взаєморозрахунки" та "Нарахування").
 
 
Наразі триває процес формування рахунків  за послуги отримані споживачами упродовж грудня 2021 року. Після цього рахунки будуть відображені на електронних ресурсах та направлені споживачам поштою. Цього разу процес формування рахунків потребував більше часу, оскільки відбулася зміна методології проведення формування вартості послуг... Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

КОРИСНО


З понеділка, 13 грудня, після вимушеної перерви, абонентська служба «Полтаватеплоенерго» відкриває двері для відвідувачів. У якому режимі вона працює зараз, читайте у статті нижче.

З 13 грудня,  після вимушеної перерви абонентська служба «Полтаватеплоенерго» відкриває двері для відвідувачів.

Упродовж запровадженого в Україні  карантину прийом споживачів абонентською службою «Полтаватеплоенерго» здійснюється... 
 


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

ОФІЦІЙНО