«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»: Через гостру нестачу газу телопостачальники просять уряд збільшити обсяги його закупівлі

2021-11-02  


«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»:
Через гостру нестачу газу телопостачальники просять уряд збільшити обсяги його закупівлі

Постачальники тепла заявили про дефіцит газу за «фіксованими цінами» на виробництво теплової енергії та просять уряд збільшити обсяги для його закупівлі.

Міжгалузева асоціація «Укртеплокомуненерго» (МАУТКЕ)  звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням у рамках доручення РНБО від 22.10.2021р. зобов'язати ДК «Нафтогаз Трейдинг» провести коригування обсягів природного газу для виробництва теплової енергії за «фіксованою ціною».  

Нестача обсягів газу за «фіксованою ціною» є прямою загрозою проходженню опалювального сезону 2021-2022рр., а також виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії, підписаного 30 вересня поточного року. 

Нагадаємо, після скасування у травні 2021 року покладання спеціальних обов'язків (ПСО) щодо постачання природного газу підприємства теплокомуненерго (ТКЕ) змушені укладати з ДК «Нафтогаз Трейдинг» договір на дискримінаційних неринкових умовах. 

Зловживання газопостачальником монопольним становищем на ринку газу та невідповідності договору Правил постачання природного газу, визнав і Антимонопольний комітет України (АМКУ). За його рекомендаціями від 7 жовтня 2021 року, ДК «Нафтогаз Трейдинг» мав усунути всі наявні в договорі порушення антимонопольного законодавства протягом 10 днів. Проте станом на кінець жовтня цього так і не сталося.

Водночас, крім певних вимог у Рекомендаціях АМКУ, у договорах «Нафтогаз Трейдинг», мають бути скориговані обсяги газу для виробництва теплової енергії за «фіксованими цінами».

«З початку опалювального сезону підприємства ТКЕ зіткнулися із проблемою дефіциту обсягів газу за «фіксованими цінами», визначеними у договорі «Нафтогаз Трейдинг» — 7420 грн (Обсяг 1) та 16390 грн (Об'єм 3) за 1000 куб.м. Причина нестачі цих обсягів полягає в тому, що «Нафтогаз Трейдинг» визначав їх самостійно, як середньоарифметичне значення споживання газу підприємствами ТКЕ за останні 3 роки. При цьому газопостачальник абсолютно не врахував особливості проходження попередніх опалювальних сезонів, зокрема, їх тривалість, температурні показники, а також метеорологічний прогноз на поточний опалювальний сезон. 

Через таку свідому легковажність постачальника газу теплопостачальники тепер докуповуватимуть газ за ринковою ціною (Обсяг 2), у тому числі у листопаді —36424,91 грн/тис.куб.м з ПДВ та послугою транспортування. Як наслідок, знову буде поглиблення кризи у галузі. Підприємства ТКЕ будуть змушені підвищувати тарифи або переводити роботу котелень та теплових мереж у режим «технологічної броні» аби зберегти працездатність внутрішньобудинкових систем теплопостачання», – розповів віце-президент Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло.
 
Асоціація вважає, що нестача необхідних обсягів газу в поєднанні з іншими неринковими умовами договору вже найближчим часом призведе до чергової хвилі газового тиску на ТКЕ — накопичення боргів та колосальних штрафних санкцій. Крім того, Меморандум про взаєморозуміння буде не виконаний, а проходження опалювального сезону 2021/2022 років. може бути під загрозою зриву.

Нагадаємо, АМКУ наполегливо рекомендував ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» змінити неконкурентні умови постачання газу тепловиробникам. 

За матеріалами 
Пресслужби «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.



ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО