«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Актуальна інформація про теплоспоживання упродовж листопада — уже на «Мапі комерційного обліку»

2021-12-15  


 «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ:
Актуальна інформація про теплоспоживання упродовж листопада — уже на «Мапі комерційного обліку»

Листопад цього року видався помірно прохолодним та вологим. Температура повітря останнього місяця осені коливалась від максимальних позначок +16°С на початку до мінімальних -9°С в середині листопада. Загалом, цьогоріч завершальний місяць осені був доволі теплим, навіть на кілька градусів тепліший і більш вологий за минулорічний, втім без температурних рекордів. Як вплинула температура зовнішнього повітря на обсяги споживання тепла і де знайти адресну інформацію про кожен будинок, читайте у статті нижче.

Останній місяць цьогорічної осені був теплий і без погодних аномалій. Температура коливалась в межах допустимих значень для цього періоду року. Найнижчою була температура 18 листопада близько -9°С , а найтеплішим був день 5 листопада, коли стовпчик термометра показував майже +16°С тепла. Загалом цьогорічний листопад, за даними Полтавського обласного гідрометеорологічного центру, був доволі теплим із середньою температурою зовнішнього повітря +4,1°С, що на +2.3° перевищило кліматичну норму. Якщо ж порівнювати цьогорічний листопад із минулорічним, то він був навіть трохи теплішим ніж торік. Втім природньо, що зниження нічної температури повітря в кінці місяця вплинуло на обсяги теплоспоживання житлових будинків для опалення помешкань споживачів. 

Нагадаємо, цього року чимало громад житлових будинків, чиї багатоповерхівки обладнані комерційними приладами обліку теплової енергії (а таких будинків у нашому місті понад 95%), дослухалися до порад підприємства  і, у періоди значного підвищення температури зовнішнього повітря, обмежували споживання теплової енергії до прийнятного громаді будинку рівня.

Нарахування за опалення споживачам, які мешкають у будинках, оснащених приладами обліку теплової енергії, залежать передусім від обсягів теплової енергії, спожитої ними в розрахунковому місяці. Ці обсяги визначаються за показниками будинкового теплового лічильника, які фіксуються на початку і в кінці місяця (для поточних нарахувань — у листопаді поточного року) і розподіляються між споживачами пропорційно до опалювальної площі кожної з осель. При цьому вартість 1 Гкал тепла для всіх побутових споживачів однакова і залишається незмінною від початку 2019 року. 

Скільки тепла спожили мешканці багатоповерхівок з будинковими тепловими лічильниками?

Понад 95% полтавців розраховуються за опалення за даними будинкових лічильників теплової енергії, які визначають фактичну кількість тепла, що знадобилася на опалення їхніх багатоповерхівок. Як завжди, на початку місяця фахівці «Полтаватеплоенерго» розміщують в он-лайн сервісі «Мапа комерційного обліку»  дані про теплоспоживання у житловому фонді Полтави, Карлівки, Решетилівки, Машівки і Котельви за попередній розрахунковий період. Нині ці відомості вже оновлені за підсумками листопада поточного року.

Нагадаємо, уже п’ятий опалювальний період поспіль вона містить не лише інформацію про стан оснащення житлового фонду нашого міста і чотирьох райцентрів області приладами комерційного обліку теплової енергії, а й дані, актуальні для поточного розрахункового періоду для кожного будинку окремо. Відомості, подані в «Мапі комерційного обліку», упродовж опалювального періоду оновлюються щомісяця.

Традиційно «Мапа комерційного обліку» містить адресну інформацію про кожну багатоповерхівку, мешканцям якої «Полтаватеплоенерго» надає послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води. Якщо в будинку встановлений комерційний (будинковий) вузол обліку теплової енергії, то в інформаційному блоці про нього будуть відображені такі відомості: дати зняття попередніх та поточних показників приладу обліку, самі показники, загальна площа житлових приміщень у будинку, обсяг споживання теплової енергії і питоме споживання (кількість теплової енергії, що прийшлася на 1кв. м опалювальної площі).

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Актуальна інформація про теплоспоживання упродовж листопада — уже на «Мапі комерційного обліку»

 

Нагадуємо, що для споживачів найбільш корисною величиною є питоме споживання, адже саме цей показник дає можливість вирахувати орієнтовну вартість послуги з централізованого опалення в розрахунковому періоді та порівняти теплоспоживання з іншими схожими житловими будинками. Для визначення ж вартості опалення достатньо помножити питоме споживання на опалювальну площу оселі і на вартість 1 Гкал теплової енергії. Сума, що вийде в результаті, відображатиме вартість фактично отриманої домогосподарством послуги з централізованого опалення без урахування пільг та субсидії.

Мешканцям житлових багатоповерхівок, збудованих і введених в експлуатацію після 2000-х років (де, крім будинкового теплового лічильника, наявна технічна можливість встановити індивідуальні (квартирні) лічильники теплової енергії), нагадуємо: на мапі для ваших житлових будинків відображені тільки показники будинкового приладу обліку тепла і часові рамки зняття цих показників.

Якщо ж у багатоповерхівці, де мешкає споживач, будинковий лічильник теплової енергії тимчасово відсутній, із нарахуваннями за послуги підприємства він може ознайомитися за допомогою інфо-ботів підприємства чи переглянути у «Особистому кабінеті споживача», який також функціонує цілодобово. 

Як відшукати адресну інформацію на «Мапі комерційного обліку»?

Інтерфейс сервісу максимально простий та інтуїтивно зрозумілий для будь-якого користувача. Щоб знайти свій будинок, достатньо вибрати в полі «Місто» свій населений пункт. У полі «Вулиця» необхідно почати вводити назву вулиці — і за мить з’явиться список вулиць, які починаються на схожі буквосполучення, з якого слід обрати відповідну назву. Залишається так само знайти в списку, що випадає, свій номер будинку (і номер вводу чи корпусу, якщо такий є). Клікнувши на «Показати», користувач побачить усю актуальну інформацію щодо обраної багатоповерхівки.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Актуальна інформація про теплоспоживання упродовж листопада — уже на «Мапі комерційного обліку»


Наприклад, у формі адреси вводимо: Полтава, вул. Героїв Сталінграда , 10 к 1. Сервіс покаже не тільки місце розташування цього будинку на карті, а й усю актуальну інформацію щодо нього.

Тож закликаємо всіх споживачів «Полтаватеплоенерго» користуватися сервісом «Мапа комерційного обліку», адже це дасть їм можливість дізнатися більше про теплоспоживання їхнього житлового будинку.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Сплачуйте за тепло кешбеком від держави

Національний кешбекдержавна програма, яка повертає громадянам 10% від витрат на українські товари чи послуги. Отриманий кешбек можна використати для оплати комунальних послуг. Проект реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком і Кабінетом міністрів України.

Як це працює:

Оформіть спеціальну картку (віртуальну в банківському додатку або фізичну у відділенні).

Визначте картку(и) для розрахунків за покупки.

Купуйте українські товари, отримуйте кешбек на спецрахунок.

Використовуйте кешбек для оплати комунальних послуг.


Ключові переваги:


Економія до 3000 гривень на місяць.

Цільове використання на комунальні послуги.

Проста система нарахування та використання коштів.

Підтримка вітчизняних виробників.

Приєднуйтесь до "Національного кешбеку" – заощаджуйте на комунальних платежах, підтримуючи українське виробництво!



КОРИСНО

ОФІЦІЙНО