Як зменшити платіжки за опалення?

2018-11-08  


ЯК ЗМЕНШИТИ ПЛАТІЖКИ ЗА ОПАЛЕННЯ?

Мешканці житлових багатоповерхівок Полтави, обладнаних будинковими приладами обліку теплової енергії, можуть впливати на вартість послуги з централізованого опалення та економити кошти. Найбільш ефективні способи — кількісне регулювання подачі теплоносія на вводі в будинок та облаштування індивідуальних теплових пунктів. 


24 жовтня у Полтаві стартував опалювальний сезон. І хоча осінь цього року довго тішила погожими днями, на порозі холодів знову набуває актуальності питання, як знизити витрати на комунальні послуги. Традиційна порада від «Полтаватеплоенерго» для мешканців багатоповерхівок, де встановлені будинкові теплові лічильники, - на загальних зборах домовитися, який температурний режим буде комфортним для всіх, та обрати відповідальну особу, що здійснюватиме регулювання подачі теплоносія в будинок. Водночас фахівці підприємства рекомендують споживачам раціонально користуватися тепловою енергією: утеплювати стіни як власних помешкань, так і в місцях загального користування та слідкувати за тим, аби в під’їздах були зачинені двері й вікна. Так вони зможуть затримати тепло в будинку і тим самим зменшити суми у щомісячних платіжках. 

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— Суттєву економію може дати у житловому будинку приладів погодного регулювання, який є складовою індивідуального теплового пункту. В м. Полтава є приклади таких житлових будинків, мешканці яких за власні кошти. В окремих випадках із залученням пільгових кредитів надає держава на заходи із енергозбереження, встановили ІТП.

Попередній опалювальний сезон показав, що в будинках, де облаштували індивідуальні теплові пункти, мешканцям вдалося знизити споживання теплової енергії на 17-22 відсотки. Яскравий приклад – два будинки у мікрорайоні Алмазний, які використали значно менше тепла, ніж аналогічні будівлі, де немає погодного регулювання.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— Це такі реальні цифри, на які можуть мешканці розраховувати. І самі приймати рішення, що їм вигідніше. Або оплачувати збільшені платіжки за теплову енергію. Або один раз винайти можливість встановити погодне регулювання і потім в подальшому економити і охопити затрати на встановлення цього обладнання і зменшити свої платіжки.

Значний резонанс в суспільстві викликала постанова Кабінету Міністрів України стосовно індивідуального обліку тепла в будинках з різними схемами розподілу тепла, яка нещодавно набула чинності. Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують: квартирні теплові лічильники мають змогу встановити тільки мешканці новобудов, зведених після 2000 року, з горизонтальним розподілом тепла в межах житлового будинку. Ті ж, хто мешкає в багатоповерхівках з вертикальною системою опалення, незабаром зможуть обладнати кожен радіатор у своїй оселі приладом-розподілювачем. Цю інформацію можна знайти на сайті «Полтаватеплоенерго» за адресою te.pl.ua

Крім цього, під час опалювального сезону, «Полтаватеплоенерго» постійно працює над покращенням якості надання послуг. Зокрема, продовжує роботи із заміни теплових мереж без відключення споживачів від теплопостачання.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— Зараз повним ходом триває розробка планів на наступний рік. Хочу зауважити, що частина наших робітників, які займалися в літній період підготовкою господарства, переведені операторами на сезонні котельні для того, щоб зменшити тарифне навантаження на споживачів.

Також у планах підприємства – встановлення систем погодного регулювання на центральних теплових пунктах. Це необхідно, щоб покращити якість послуг і зменшити нарахування споживачам за отримане тепло.

Лідія РИТЧЕНКО, телеканал «Місто»

Друкувати

АКТУАЛЬНО


24 жовтня 2018 року набула чинності постанова №829 Кабінету Міністрів України, якою затверджено Порядок визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів-розподілювачів теплової енергії. 

Ідея можливості індивідуального обліку тепла незалежно від способу розподілу теплової енергії в будинку знайшла широкий відгук серед мешканців багатоповерхівок з централізованим опаленням, особливо серед тих, в яких тепло розподіляється вертикально. Однак чимало засобів масової інформації в погоні за рейтингами і тиражами (можливо, навіть не навмисно) спотворюють інформацію, стверджуючи, що віднині і в будинках з вертикальним розподілом тепла споживачі можуть встановлювати індивідуальні (квартирні) лічильники теплової енергії. Це викликало сплеск звернень громадян до «Полтаватеплоенерго» з проханням якщо не забезпечити монтаж таких лічильників, то хоча б пояснити саму процедуру їх встановлення. Тож різницю між вузлами розподільного обліку теплової енергії та приладами-розподілювачами і умови їх встановлення розкрив заступник генерального директора із збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Роман КАШИН... 
 

КОРИСНО


Вже зараз за допомогою он-лайн сервісу офіційного сайту підприємства «Мапи комерційного обліку» можна дізнатися загальну заборгованість мешканців житлових будинків Полтави та чотирьох райцентрів області за послуги «Полтаватеплоенерго». Інформація, представлена на мапі, відповідає початку опалювального сезону 2018-2019 рр. Також за відповідними адресами сервіс наводить перелік квартир, які на даний момент мають найбільшу по будинку заборгованість за послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води.

Напередодні початку опалювального сезону 2018-2019 рр. «Полтаватеплоенерго» провело аналіз та підсумувало стан розрахунків мешканців житлових будинків Полтави та чотирьох райцентрів області за вже спожиті послуги підприємства...


Архiв новин

«    Ноябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30