«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Як відбуватиметься перерахунок вартості послуг підприємства за січень 2020 року?

2020-02-13   


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ:
Як відбуватиметься перерахунок вартості послуг підприємства за січень 2020 року?

Суми у цьогорічних платіжках за січень порівняно з аналогічним періодом минулого року вже знизилися на 22%. Хоча тариф на послуги підприємства з минулого січня не змінювався. На сьогодні відкритим залишається тільки питання, яким чином проходитиме перерахунок вартості послуг, отриманих споживачами в січні, з урахуванням зниження ціни на природний газ у цьому місяці.

Нарахування вартості послуг, отриманих споживачами «Полтаватеплоенерго» упродовж січня поточного року, уже проведені і невдовзі будуть відображені в щомісячних рахунках, які отримають до своїх поштових скриньок полтавці та мешканці чотирьох райцентрів області, де підприємство надає послуги. Проте вже зараз електронні версії січневих платіжок можна побачити в «Особистому кабінеті споживача» (https://abon.te.pl.ua/). Чи відображений у них перерахунок вартості послуг «Полтаватеплоенерго», анонсований урядовою постановою «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу»?

Нагадаємо, коригування (перерахунок) вартості послуг підприємства за 2019 рік відбулося за рахунок включення зменшеної вартості природного газу в тарифи на послуги підприємства, які вже перебувають на розгляді Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Підставою для такого коригування є зменшення вартості природного газу для технологічних потреб, що спостерігалося з травня 2019 року. Точкою відліку для порівняння є його вартість, закладена у чинних тарифах, що почали діяти на початку минулого року. У таких умовах «Полтаватеплоенерго» звернулося до НКРЕКП з проханням відкоригувати тарифи до економічно обґрунтованого рівня з урахуванням зниження вартості природного газу за весь період зміни його цінових показників — з травня по грудень минулого року включно для всіх категорій споживачів «Полтаватеплоенерго». Зокрема, газова складова (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу) у загальній вартості теплової енергії знижена на суму 75,7 млн грн (з ПДВ).

Розрахунки підприємства були взяті до уваги Національним регулятором, тож «Полтаватеплоенерго» очікує на його рішення і можливість провести перерахунок за минулий календарний рік.

Проте залишається актуальним питання, чи відбуватиметься перерахунок вартості послуг за підсумками січня 2020 року.

Зупинімося на перебігу подій, що передували прийняттю рішення щодо визначення методології проведення останніх нарахувань. 

Лише наприкінці розрахункового періоду, а саме 29 січня, НАК «Нафтогаз України» повідомила теплопостачальні підприємства (у тому числі й «Полтаватеплоенерго») про зміну ціни на природний газ для виробників теплової енергії та надіслала для підписання додаткові угоди до договорів постачання природного газу. Отже, лише в останні дні січня стало зрозуміло, за якою ціною протягом усього місяця «Полтаватеплоенерго» закуповувало газ на технологічні потреби. Нова ціна (без урахування тарифів на транспортування та розподіл природного газу) розрахована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №17 від 24.01.2020 і становить 4 650 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ), що на 15% нижче за ціну, раніше визначену прейскурантами НАК «Нафтогаз України».

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Як відбуватиметься перерахунок вартості послуг підприємства за січень 2020 року?

 

Водночас із січня цього року відбулося істотне підвищення тарифів на транспортування та розподіл природного газу та цілої низки інших складових чинного тарифу, що призводить до значних додаткових витрат «Полтаватеплоенерго», джерело покриття яких у підприємства відсутнє

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Як відбуватиметься перерахунок вартості послуг підприємства за січень 2020 року?

 

Окремо зауважимо, що на сьогодні тарифів на послугу з постачання теплової енергії та гарячої води, які б відповідали тарифам на теплову енергію, скориговану в тому числі на зменшення вартості природного газу, Нацкомісія ще не встановила

ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» переконане, що підходи до проведення перерахунку обов’язково мають ґрунтуватися на дотриманні та непорушності принципів тарифоутворення, регламентованих Законами України «Про ціни і ціноутворення», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», «Про житлово-комунальні послуги».

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Як відбуватиметься перерахунок вартості послуг підприємства за січень 2020 року?

 

Постанова Кабінету Міністрів України №1082 від 24.12.2019 наділяє теплопостачальні підприємства правом приймати рішення щодо зміни вартості послуг з теплопостачання для споживачів у зв’язку зі зміною ціни природного газу, який використовується для виробництва цих послуг. Оскільки ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» є ліцензіатом НКРЕКП, для реалізації цього права підприємство відразу ж після отримання інформації від НАК «Нафтогаз України» звернулося до НКРЕКП з проханням надати роз'яснення щодо механізму реалізації положень постанови №1082 в ситуації, що склалась. Нагадаємо, саме НКРЕКП (відповідно до затверджених процедур та порядків формування державних регульованих цін, визначених положеннями Законів України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» та «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг») встановлює державні регульовані ціни (тарифи) на комунальні послуги для «Полтаватеплоенерго»

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Як відбуватиметься перерахунок вартості послуг підприємства за січень 2020 року?

 

Отже, з метою фактичної реалізації положень постанови №1082 на початку лютого цього року «Полтаватеплоенерго» звернулося листом до НКРЕКП з проханням під час встановлення тарифів на послугу з постачання теплової енергії, що очікується в останній декаді поточного місяця, урахувати зниження ціни природного газу в січні 2020 року.

Зараз нам лишається сподіватись, що рішення НКРЕКП буде швидким та об’єктивним, ураховуватиме всі вимоги чинного законодавства України і водночас не розчарує споживачів послуг «Полтаватеплоенерго».

Про рішення Національного регулятора та визначений ним підхід до проведення перерахунку вартості послуг підприємства буде повідомлено додатково

Адміністрація ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 

Суми у цьогорічних платіжках за січень порівняно з аналогічним періодом минулого року вже знизилися на 22%. Хоча тариф на послуги підприємства з минулого січня не змінювався. На сьогодні відкритим залишається тільки питання, яким чином проходитиме перерахунок вартості послуг, отриманих споживачами в січні, з урахуванням зниження ціни на природний газ у цьому місяці...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

 

Переважна більшість споживачів уже отримала рахунки підприємства за грудень минулого року, однак у них відсутній перерахунок вартості послуг «Полтаватеплоенерго», анонсований урядовою постановою «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу». Це викликало хвилю звернень полтавців, що користуються послугами підприємства, на його адресу. Щоб прояснити ситуацію, в якій опинилося «Полтаватеплоенерго» і його споживачі, підприємство надає роз’яснення, як буде здійснений перерахунок вартості послуг підприємства за 2019 рік і які чинники впливають на цю процедуру.

Постанова Кабінету Міністрів України №1082 від 24.12.2019 наділяє теплопостачальні підприємства правом приймати рішення щодо зміни вартості послуг з теплопостачання для споживачів у зв’язку зі зміною ціни природного газу, що використовується для виробництва цих послуг. Тож «Полтаватеплоенерго» звернулося до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з розрахунками тарифів на послуги, які містять коригування вартості природного газу з урахуванням зниження його ціни в період з травня по грудень 2019 року включно. На сьогодні процедура перегляду тарифів для «Полтаватеплоенерго», за якими будуть формуватися рахунки для населення, триває. Підприємство сподівається, що рішення про зміну тарифів буде ухвалене в цьому опалювальному періоді...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

КОРИСНО


Цьогоріч опалювальний сезон у Полтаві розпочався 28 жовтня, найпізніше за останні роки. Проте 2019 рік виявився багатим на погодні сюрпризи: на зміну аномально теплому жовтню прийшов листопад, який також характеризується високими денними температурами зовнішнього повітря. І хоча +10–13°С восени й навесні відчуваються по-різному, варто частіше замислюватись про скорочення енергоспоживання на опалення житлових будинків у нашому місті. Це і перебування в оселях зробить комфортнішим, й істотно заощадити на опаленні дозволить. Про можливість регулювання обсягів споживання теплової енергії на опалення житлових будинків ми поспілкувалися із заступником генерального директора із збуту «Полтаватеплоенерго» Романом КАШИНИМ... 
 


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.


 
 
 
Полтавські теплоенергетики спільно з Державною виконавчою службою продовжують роботу з примусового стягнення заборгованості зі споживачів послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Цього разу вирушили в рейд по боржниках разом з державними виконавцями Київського району. Питання до містян – ті самі: стосуються оплати рахунків за використане тепло...

Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують: сценарій стягнення заборгованості через суд небажаний ні для підприємства, ні для споживачів. Адже в результаті до суми боргу додаються ще й інфляційні витрати за весь час прострочення, 3% річних і судовий збір. І все це збільшує суму оплати споживача до 30%. Тому вчасно розраховуватися за отримані послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води - найкращий спосіб не допустити виникнення заборгованості. Якщо ж уникнути заборгованості все-таки не вдалося, полтавські теплоенергетики рекомендують не доводити справи до суду варто і знайти шляхи ліквідації боргу якнайшвидше.Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

ОФІЦІЙНО