РЕАЛІЗОВАНІ ПРОЄКТИ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Реконструкція теплової мережі в районі ринку «Мотель»

2021-02-26  РЕАЛІЗОВАНІ ПРОЄКТИ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»:
Реконструкція теплової мережі в районі ринку «Мотель» та меценатська допомога підприємству від Віктора Бажана

Щодня полтавські тепловики своєю працею забезпечують тепло та комфорт у домівках мешканців Полтави, Карлівки, Машівки, Решетилівки та Котельви. Щороку колектив «Полтаватеплоенерго» намагається акумулювати достатньо коштів для реалізації великих проєктів, які б дозволили у перспективі зменшити собівартість виробництва і транспортування теплової енергії та підвищити якість надання послуг споживачам. У 2018 році стало очевидним, що необхідно терміново вирішувати питання із заміною трубопроводів підприємства, над якими розрісся ринок «Мотель».
Необхідність термінової реконструкції аварійної ділянки теплової мережі, що проходить попід ринком «Мотель», стала для полтавців обговорюваною темою №1 ще посеред літа 2018 року. Тоді магістральна теплова мережа не витримала випробувального тиску, і майже тридцять багатоповерхівок, поліклінічне відділення 4-ї міської лікарні й обласний перинатальний центр посеред літа на кілька тижнів опинилися без гарячого водопостачання. 

Нагадаємо, ще з 2013 року «Полтаватеплоенерго» било на сполох й вело листування з керівництвом ринку щодо незадовільного технічного стану трубопроводів і необхідності проведення повної заміни ділянки, на якій розташовано ринок «Мотель». Фактично ж влітку 2018 року щорічні планові гідравлічні випробування теплових мереж від котельні по вул. Ціолковського, 36 довели, що зношеність цієї ділянки близька до критичної і ризики виникнення аварійних ситуацій на ній протягом опалювального періоду дуже високі. Проведення ремонтних робіт значно ускладнювало й те, що магістральний трубопровід пролягав під торговельними павільйонами ринку «Мотель». А отже, здійснення реконструкції теплової мережі було можливим лише за консолідованих дій фахівців «Полтаватеплоенерго» й адміністрації ринку в особі Бажана Віктора Васильовича.

Хоча порив, який влітку 2018 року позбавив комфорту мешканців частини мікрорайону Алмазний, і вдалося оперативно ліквідувати, головна проблема залишалася невирішеною: уся ділянка трубопроводу під ринком «Мотель» потребувала невідкладної заміни. Лише це могло гарантувати стале і якісне забезпечення послугами підприємства полтавців, котрі мешкають поблизу ринку, і медичні заклади, важливість яких для нашого міста важко переоцінити.

Консультації (до яких були залучені і представники міської та обласної влади) з вироблення алгоритму спільних дій, що дозволив би в найкоротші терміни та з мінімальними незручностями для полтавців провести заміну зношеної ділянки трубопроводу, тривали майже півроку і зрештою принесли результати.

Сторони дійшли згоди, щодо комплексу робіт з реконструкції ділянки теплової мережі, яка простягалася майже вздовж усього ринку (близько 250 м у 2-трубному вимірі). Упродовж літа 2019 року силами «Полтаватеплоенерго» усі заплановані роботи були виконані у повному обсязі. 

Окремо необхідно зауважити, що спільний проєкт, виявився доволі успішним для всіх. «Полтаватеплоенерго» отримало постійний доступ до нової ділянки магістралі, прокладеної над землею практично на території ринку, власники торговельних павільйонів ринку «Мотель» упродовж усього літа 2019 року працювали у звичному режимі, і проведення ремонтних робіт не позбавило їх робочих місць, а мешканців мікрорайону — можливості закуповуватись у зручному місці поблизу дому.

Сьогодні, озираючись на майже два опалювальні періоди, що відпрацювала замінена ділянка теплової мережі, жодної аварійної ситуації на ній зафіксовано не було, а отже стабільність теплопостачання мешканцям прилеглих до території ринку житлових багатоповерхівок істотно зросла.

До того ж, реалізація у 2019 році спільного з адміністрацією ринку «Мотель» проєкту, дозволила не лише набути досвіду спільної роботи, а й започаткувала взаємопідтримку підприємств у здійсненні господарської діяльності. 

Зокрема, адміністрація ринку, в особі відомого у місті мецената Віктора Бажана, на безоплатній основі передала «Полтаватеплоенерго» два сучасні комфортабельні автомобілі «Peugeot» (на фото) для оновлення автотранспортного забезпечення структурних підрозділів підприємства.

Тож, полтавським теплоенергетикам на практиці вкотре вдалося довести: лише постійна робота, далекоглядність та комплексний підхід у вирішенні питань щодо стабільного функціонування теплового господарства міста здатна забезпечити полтавців якісними послугами кожного дня. 

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook , Instagram , Viber  чи Telegram .
Друкувати

АКТУАЛЬНО

 


Перша половина поточного опалювального періоду охарактеризувалась не лише найхолоднішими за кілька останніх років зимовими місяцями, а й істотними стрибками температури зовнішнього повітря упродовж календарної зими. Саме такі обставини спонукали більшість громад житлових будинків нашого міста замислитись про скорочення енергоспоживання на опалення житлових будинків. Про чинники, що дозволять зменшити розмір платіжки за опалення читайте у нашому матеріалі.

Опалювальний сезон 2020-2021 рр. розпочався в Полтаві 22 жовтня. Проте він вже виявився багатим на погодні сюрпризи: на зміну аномально теплому листопаду прийшли зимові місяці, які, на відміну від минулорічних, виявилися по-зимовому прохолодними. Та навіть у холодні місяці поточного опалювального періоду природа раз по разу випробовувала полтавців різкими стрибками температури зовнішнього повітря не характерними для наших кліматичних умов. 

Саме ці обставини спонукали більшість громад житлових будинків нашого міста замислитись про пошук шляхів заощадження на вартості опалення, без погіршення якісних показників опалення в приміщеннях житлового будинку. То які чинники необхідно враховувати аби і перебування в оселях зробить комфортним, і на опаленні заощадити?..

А ви вже готові до раціонального користування теплом у побуті?..Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

КОРИСНО


Сьогодні завершився опалювальний період 2020-2021рр. І щоб наступний опалювальний сезон також пройшов без позаштатних ситуацій, працівникам «Полтаватеплоенерго» необхідно у міжопалювальний період підготувати теплове господарство до роботи взимку. А для того, щоб провести весь комплекс робіт, щороку доводиться зупиняти котельні, теплогенераторні, центральні теплові пункти і насосні на короткий період. Графіки зупинок — у статті нижче.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Попри те, що опалювальний період 2020-2021рр. завершився лише сьогодні, «Полтаватеплоенерго» уже спланувало і погодило з органами місцевого самоврядування, графік підготовки теплового господарства до роботи впродовж наступної зими у Полтаві, а також Карлівці, Машівці, Решетилівці і Котельві, де підприємство надає послуги. І тут без зупинки котелень ніяк не обійтися... Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ !

У зв’язку з зафіксованими новими випадками захворювання на COVID-19 серед працівників підприємства, та з метою запобігання поширення вірусу насамперед серед відвідувачів, із середи, 10 березня поточного року, абонентська служба «Полтаватеплоенерго» тимчасово призупиняє прийом споживачів...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.