
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО:
Перемовини щодо недопущення перебоїв з постачанням гарячої води у полтаві тривають….
Раніше «Полтаватеплоенерго» на своєму офіційному сайті та на сторінках у соціальних мережах інформувало про ситуацію, яка виникла через зміну НАК «Нафтогаз України» порядку розрахунків ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» та решти підприємств ТеплоКомунЕнерго (ТКЕ) України, що надають послуги населенню, за природний газ.

В рамках вирішення питання ймовірного відключення гарячого водопостачання у місті Полтава на виробничій базі підприємства «Полтаватеплоенерго» відбулась пресконференція. Із представниками місцевих ЗМІ спілкувались перший заступник генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Ігор Процай і технічний директор підприємства Володимир Пасічко.
Зокрема, на заході йшлося про те що фактично, до 1 травня цього року регулювання відносин між підприємствами ТКЕ та НАК «Нафтогаз України» — шляхом обмеження вартості природного газу та встановлення умов його постачання — здійснювала Держава.
А від початку травня — НАК отримує право на власний розсуд організовувати взаємини із підприємствами-теплопостачальниками країни. Тобто, подальша взаємодія будуватиметься зовсім на інших засадах — виключно «бізнесових», і визначатимуться вони в односторонньому порядку НАК «Нафтогаз України».
Як зазначив перший заступник генерального директора «Полтаватеплоенерго» Ігор Процай, «Тарифи на підприємстві не переглядалися з 2018 року. Але ці цифри не відповідають уже давно ринковим, які диктує «Нафтогаз України», тож штучна заборгованість за енергоносії полтавських тепловиків перед газопостачальниками невпинно зростає щомісяця. і зараз вона становить близько 500 млн грн. Такої фантастичної суми в підприємства немає».
За словами технічного директора «Полтаватеплоенерго» Володимира Пасічка - "У разі ж відключення виробничих потужностей підприємства від блакитного палива навіть об'єкти критичної інфраструктури залишаться напризволяще і найбільше занепокоєння викликають лікарняні заклади. Це і пологовий будинок, і лікарні, де лікуються хворі на коронавірус. Всі вони є нашими споживачами, які отримують гарячу воду», — зауважив Володимир Пасічко.
Отже, з травня змінюється не лише вартість газу, яка, за задумом НАК «Нафтогаз України», має одразу стати «ринковою», а і спосіб оплати за нього.
Якщо зараз підприємство «Полтаватеплоенерго» розраховувалось із газопостачальниками місяць-у-місяць, тобто, у тому місяці, коли енергоносії споживалися, то вже із 1 травня НАК «Нафтогаз України» вимагає 100%-ву передоплату за енергоносії. У той же час, відповідно до чинного законодавства, споживачі (населення) за отримані послуги сплачують упродовж 20 днів після завершення періоду отримання послуг - тобто, майже на два місяці пізніше, ніж хотілося б НАК «Нафтогаз України»!


Отже, за новим сценарієм написаним у стінах НАК «Нафтогаз України», полтавцям «доведеться» і влітку, і взимку оплачувати за послуги на два-три місяці уперед. Але чи готові люди до такої пропозиції від газопостачальника?
Перший заступник генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго Ігор Процай запевнив що з приводу цього на рівні міста та області зараз ведуться перемовини, готуються відповідні звернення до КабМіну, до профільного міністерства.
І є три імовірних сценарії подальшого розвитку подій: перший – коли перехід на нову модель газового ринку буде відтерміновано на рік, а упродовж цього періоду розроблять так звані перехідні положення та адаптують їх до сучасних умов; другий – коли відтермінування відбудеться лише на два-три місяці, за які навряд чи встигнуть адаптувати ринок до діяльності комунальних підприємств України; та третій – найпростіший, коли все міське населення України на літо повернеться у доісторичні часи, залишившись без гарячої води, а в подальшому – і без опалення у своїх оселях упродовж «опалювального сезону, що не розпочався».
За матеріалами
пресслужби ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.