«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Фінансова скрута «по-нафтогазівськи»

2021-07-07  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»:
Фінансова скрута «по-нафтогазівськи»

Правління НАК «Нафтогаз України», навіть у збитковому для компанії 2020 році, отримало 610 мільйонів гривень винагороди.

Останнім часом багато йшлося про системну кризу у теплозабезпеченні  викликану стрибками вартості основного енергоносія для генерації теплової енергії — природного газу. Так у квітні-травні поточного року у розпал пандемії коронавірусної хвороби десятки мільйонів українців і тисячі лікарняних та освітніх закладів лишилися без гарячої води через безальтернативне примусове запровадження «НАКівської бізнес-моделі» на ринку закупівліприродного газу. Не обійшла біда стороною і полтавську громаду (https://poltava.to/project/6845/), яка упродовж кількох діб залишалася без гарячої води. 

Проте, як недавно стало відомо, що криза у енергетиці зовсім по різному позначається на споживачах блакитного палива  і його постачальниках. Якщо вже найближчим часом апетити НАК «Нафтогаз України» не зменшаться, то споживачів тепла в Україні вже восени неминуче очікує зростання тарифу на (залежно від міста) 15-40%.  Натомість, навіть у збитковому 2020 році, Правління «Нафтогазу» отримало 610 мільйонів гривень винагороди.  

Члени правління НАК «Нафтогаз» у збитковому для компанії 2020 році сумарно отримали 610,1 млн грн винагороди — про це йдеться у звіті Комітету з призначень та винагород за 2020 рік. 

Визначення розміру винагород членів правління — це виключна компетенція наглядової ради «Нафтогазу». У своєму листі голова НАКу Юрій Вітренко просить наглядову раду компанії на засіданні розглянути та затвердити підготовлений раніше звіт щодо винагород членів правління. 

У додатку до звернення міститься і безпосередньо звіт Комітету.  Так, у 2020 році голова правління Андрій Коболєв отримав 347 млн грн винагороди попри збитки «Нафтогазу» за підсумками року.

Водночас, з цієї суми 338,6 млн грн (9,3 млн дол) – друга частина виплат, передбачених за перемогу у Стокгольмському арбітражі. З загальної винагороди суто зарплата Коболєва на посаді становила 6,3 млн грн за рік.

Загалом винагорода членів правління складається з базової частини (зарплата та лікарняні), винагороди за виконання роботи на інших ключових посадах у групі «Нафтогаз», змінної частини, що включає річну премію та інших виплати.

Відтак, за зарплати у 7,4 млн грн, перший заступник голови правління Сергій Перелома отримав ще 24,7 млн грн за «виконання роботи на інших ключових посадах в Групі Нафтогаз» (з них 18,5 млн грн виплачено у квітні 2021 року). Загальна винагорода становила 62,8 млн грн.

Отто Ватерландер, директор з трансформацій, за окладу 8,8 млн грн отримав загальну річну винагороду у 59,5 млн грн. Фіндиректор Петер ван Дріл за окладу 7,4 млн грн – 45,9 млн грн. Директор з юридичних питань Ярослав Теклюк отримав 93,8 млн грн винагороди з урахуванням 5,6 млн грн посадового окладу.

До 21 січня 2020 року членами правління були також Юрій Колбушкін та Микола Гавриленко, вони минулоріч отримали 0,9 млн грн та 0,2 млн грн відповідно.

Водночас, у зв’язку з пандемією COVID-19 минулоріч уряд обмежив розмір заробітної плати керівників  виконавчих органів та членів наглядових рад держкомпаній до 47 тисяч гривень на місяць. Це обмеження уряд скасував лише 28 жовтня. 

Крім того, група Нафтогаз за 2020 рік отримала збиток у 19 мільярдів гривень  внаслідок низького попиту та цін на газ, хоча у 2019 році компанія отримала 2,6 млрд грн прибутку.

Довідково:

У 2018 році, як зазначається в звіті «Нафтогазу» , Андрій Коболєв внаслідок перемоги у Стокгольмському арбітражі отримав 261 млн грн – близько 9,5 млн дол на той момент. Інша частина премії повинна була виплачуватися протягом трьох років, за умови успішного стягнення з «Газпрому» залишку виграшу.

Тоді ж виплату отримав Юрій Вітренко – 201 млн грн у 2018 році (близько 7,5 млн дол). Другу частину премії він отримав у вигляді держоблігацій на 4 млн доларів  строком на 5 років.

Кабмін призначив з 29 квітня в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка головою правління НАК «Нафтогазу».

За матеріалами
пресслужби «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook , Instagram, Viber  чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО


Здається, лише нещодавно завершився опалювальний період, а вже майже до екватора добігає ремонтна кампанія з підготовки до наступного. Тож, у яких умовах полтавські теплоенергетики готуються до наступної зими, про це і багато іншого —у нашому матеріалі нижче. 
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Розрахунки споживачів з підприємством покращилися, однак загальна заборгованість населення зросла

Після затяжної весни, нарешті прийшло довгоочікуване літо із його обов’язковими атрибутами — спекою, відпустками та відпочинком на лоні природи. Проте полтавські тепловики гарно пам’ятають: після швидкоплинного літа прийде похмура осінь, а з нею і новий опалювальний сезон, до якого обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» має бути повністю готовим ще наприкінці літа. А для якісної підготовки до зими та виконання повного обсягу запланованих заходів, конче необхідне і належне фінансування підготовчої кампанії. Тож на обласному комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго» підбивають фінансові підсумки платіжної дисципліни споживачів послуг. То як полтавці розраховувалися за спожиті послуги з теплопостачання та як це впливає на роботу підприємства в цілому?..
 


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

 

Традиційне підбиття підсумків завершеного опалювального сезону відображене в «Мапі комерційного обліку». Яку інформацію побачить користувач сервісу та чим вона для нього буде корисною? Відповіді в статті нижче. 

Уже четвертий рік поспіль обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» після завершення опалювального сезону не тільки підбиває його підсумки, а й знайомить з ними споживачів через он-лайн сервіс «Мапа комерційного обліку». Уже зараз кожен, хто мешкає в багатоповерхівці, яка отримує послуги з опалення від «Полтаватеплоенерго», може побачити, скільки тепла надійшло до його будинку протягом опалювального сезону 2020-2021 рр...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram .

КОРИСНО


Сьогодні завершився опалювальний період 2020-2021рр. І щоб наступний опалювальний сезон також пройшов без позаштатних ситуацій, працівникам «Полтаватеплоенерго» необхідно у міжопалювальний період підготувати теплове господарство до роботи взимку. А для того, щоб провести весь комплекс робіт, щороку доводиться зупиняти котельні, теплогенераторні, центральні теплові пункти і насосні на короткий період. Графіки зупинок — у статті нижче.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Попри те, що опалювальний період 2020-2021рр. завершився лише сьогодні, «Полтаватеплоенерго» уже спланувало і погодило з органами місцевого самоврядування, графік підготовки теплового господарства до роботи впродовж наступної зими у Полтаві, а також Карлівці, Машівці, Решетилівці і Котельві, де підприємство надає послуги. І тут без зупинки котелень ніяк не обійтися... Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

 

Розпочався міжопалювальний період, протягом якого котельні і центральні теплові пункти (ЦТП) «Полтаватеплоенерго» будуть зупинятися для проведення на них профілактичних і ремонтних робіт. Для споживачів підприємства це означає, що за графіком починаються тимчасові призупинення постачання гарячої води. Де дізнатися, коли у вашому будинку буде відсутнє гаряче водопостачання, читайте нижче.

12 квітня у Полтаві завершився опалювальний сезон 2020-2021 років. І цього ж дня «Полтаватеплоенерго» розпочало міжопалювальний період, який за ступенем важливості не поступається опалювальному.

Саме у міжсезоння полтавські теплоенергетики готуються до наступних холодів, аби обласний і чотири районних центри Полтавщини, мешканці яких отримують послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, залишалися з комфортом навіть у найлютіші морози. Міжопалювальний сезон — це насамперед час, коли необхідно перевірити на надійність усі виробничі потужності. Для «Полтаватеплоенерго» це напружений період, що вимагає від працівників і концентрації уваги, і прискіпливості, і наполегливості в ліквідації потенційних несправностей. А для споживачів цей час пов’язаний із традиційними короткочасними незручностями через відсутність централізованого постачання гарячої води...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.