За результатами І півріччя 2017 року діяльність «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» відзначили на загальнонаціональному рівні

2017-11-23

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ І ПІВРІЧЧЯ 2017 РОКУ
ДІЯЛЬНІСТЬ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ВІДЗНАЧИЛИ НА ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Минув перший місяць від моменту початку цьогорічного опалювального сезону, і в оселях полтавців панують тепло та затишок. Проте такому стану справ традиційно передувала ретельна підготовка теплового господарства нашого міста та чотирьох районних центрів області до опалювального періоду. Аби котельні працювали без збоїв, а трубопроводи без втрат доносили тепло і гарячу воду до житлових будинків, лікарень, дитячих садочків і шкіл, колектив обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» виконав значний обсяг ремонтних та профілактичних робіт з підготовки основного й допоміжного технологічного обладнання до холодів. 

Результатом цьогорічної підготовчої кампанії до опалювального сезону 2017-2018 років стало те, що у містах Полтаві, Карлівці, Решетилівці та селищах Машівці і Котельві він розпочався вчасно і без проблем та позаштатних ситуацій.

Проте цьогорічний підготовчий сезон безхмарним назвати дуже важко, адже він відбувався в умовах значного боргу державного бюджету на фінансування пільг і субсидій за надані населенню послуги з теплопостачання, який на початок вересня поточного року склав майже 144 млн грн. Як наслідок, ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» не мало змоги своєчасно та у повному обсязі розраховуватися за спожитий природний газ. Існування ж цієї штучної заборгованості перед НАК «Нафтогаз України» на загальну суму майже 138 млн грн призвело до встановлення НКРЕКП зниженого відсотка надходжень коштів з розподільчого рахунку на користь підприємства на рівні менше 11%. Відповідно виник значний дефіцит обігових коштів, і на свої рахунки в теплу пору року підприємство недоотримало понад 40 млн грн.

Доволі критичним наслідком цієї ситуації стало суттєве недофінансування робіт з підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2017-2018 років. Із запланованих 33 млн грн станом на початок вересня цього року на зазначені вище цілі було використано лише 12 млн грн. Уперше за багато років доводилося констатувати: підприємство з незалежних від нього причин не змогло в повному обсязі виконати заплановані заходи, а виконання частини робіт вимушене було перенести на осінньо-зимовий період, що, без сумніву, ускладнило їх виконання та додало певних незручностей нашим споживачам.

Але, незважаючи на всі труднощі, був виконаний поточний ремонт 79 котелень та теплогенераторних (встановленою потужністю 832,3 Гкал/год), 28 ЦТП, 4 насосних і 190,75 км теплових мереж у 2-трубному вимірі. Були здійснені регламентні профілактичні ремонтні роботи на котлах, насосах, теплообмінниках, допоміжному теплотехнічному і електричному обладнанні, успішно виконані гідравлічні випробування мереж, замінені аварійні ділянки трубопроводів, встановлено чимало будинкових приладів обліку теплової енергії. І це лише мала частка з того, що було заплановано. 

Наприкінці вересня було вирішено проблеми з фінансуванням пільг та субсидій, і в цьогорічний опалювальний сезон 2017-2018 рр. «Полтаватеплоенерго» увійшло зі стабільними показниками, ставши одним із небагатьох підприємств теплового господарства в Україні, яке не мало боргів за енергоносії, тоді як інші підприємства галузі заборгували десятки та сотні мільйонів гривень, і по зарплаті, хоча всі передумови для її затримки були. Із гідністю подолавши фінансову скруту, підприємство 20 жовтня (як того вимагало рішення органів місцевого самоврядування) почало вмикати котельні, а наступного дня уже все місто було з теплом. 

Отож сумлінне ставлення до щоденних завдань, відповідальність перед містянами і мешканцями іще чотирьох районних центрів області — це ті фактори, які не дозволяють працювати спустивши рукава. Тому недарма «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» стало переможцем конкурсу «Краще підприємство комунальної теплоенергетики України» за підсумками роботи у першому півріччі цього року серед 33 підприємств галузі, котрі брали участь у конкурсному відборі. У категорії великих підприємств (з обсягом реалізації теплової енергії понад 300 тис. Гкал) ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» посіло перше місце, залишивши позаду Львівське міське комунальне підприємство «ЛЬВІВТЕПЛОЕНЕРГО» (ІІ місце) та Концерн «Міські теплові мережі» м. Запоріжжя (ІІІ місце).

За результатами І півріччя 2017 року діяльність «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» відзначили на загальнонаціональному рівні

 

Відзнаку на підтвердження цього звання від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, ЦК профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України і від Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» підприємство отримало лише днями. 

Професійне і об’єктивне зіставлення результатів діяльності підприємств комунальної теплоенергетики України за підсумками І півріччя 2017 року проводило фахове журі за такими критеріями:

— виробництво теплової енергії на одиницю встановленої потужності;
— питома витрата умовного палива на відпуск одиниці теплової енергії;
— економія паливно-енергетичних ресурсів;
— відпуск теплової енергії на одиницю трудових ресурсів;
— товарність теплоенергетичного балансу (доля товарного відпуску в загальному обсязі виробленої та одержаної теплової енергії);
— собівартість одиниці теплової енергії;
— співвідношення встановленого тарифу до собівартості;
— співвідношення кредиторської та дебіторської заборгованості;
— заборгованість по зарплаті;
— стан соціального захисту працівників;
— стабільне забезпечення споживачів тепловою енергією.

Звання кращого підприємства комунальної теплоенергетики України — результат згуртованої праці колективу професіоналів, очолюваного на той час генеральним директором Володимиром Олександровичем Чернявським. Тож вітаємо всіх наших колег із цим здобутком і — так тримати!

Прес-служба
ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

Друкувати

АКТУАЛЬНО


Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), № 405 від 14.06.2018, яка набула чинності 11.10.2018, встановлено тарифи на послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води для потреб населення на такому рівні:

 


КОРИСНО

За підсумками минулого опалювального сезону майже кожен другий споживач «Полтаватеплоенерго» при оплаті послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води користувався допомогою держави у вигляді субсидії. Влітку цього року число отримувачів зменшилося, проте для багатьох відвідувачів абонентської служби підприємства питання субсидій постійно залишаються актуальними. Тому ця інформація передусім для них...
 

Архiв новин

«    Октябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31