«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Чим жило підприємство у 2021 році?

2022-01-05  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»:
Чим жило підприємство у 2021 році?

Рік що минув для полтавських теплоенергетиків був надскладним і тривожним Постійно існував ризик, що споживачі із незалежних від підприємства причин можуть залишитись без гарячого водопостачання і тепла в своїх оселях. А все через безпрецедентні стрибки цін на блакитне паливо та його розподіл. І це в той час, коли в країні вже другий рік поспіль триває боротьба з поширення коронавірусного захворювання. Та попри низку труднощів і необхідність вносити корективи у графік виконання запланованих на міжопалювальний період робіт, фахівцям «Полтаватеплоенерго» вдалося не лише вчасно розпочати опалювальний період, а й відновити практику з капітального ремонту котелень та заміни обладнання на них. Про підсумки роботи «Полтаватеплоенерго» за минулий рік — нижче: у нашому матеріалі.

На початку нового року традиційно підсумовують усе зроблене в році минулому аналізують досягнення і невдачі, аби врахувати помилки, оцінити успіхи, намітити нові цілі. Тож «Полтаватеплоенерго» підбиває підсумки своєї роботи у 2021 році.

Під тиском стрімкого зростання ціни на блакитне паливо

2021 рік для «Полтаватеплоенерго» розпочався і пройшов під тиском зростання ціни на блакитне паливо і вартості за його розподіл.

Нагадаємо, почався 2021 рік із безпрецедентного стрибка ціни як на природний газ, так і його розподіл. І це відбулося у розпал опалювального сезону! Звісно, цей факт шокував населення — більшість українських родин, в умовах численних минулорічних карантинних обмежень, і без підвищення тарифів вже встигли відчути брак коштів для оплати комірного. Тож, країною прокотилися кілька хвиль «тарифних майданів».Полтавці та жителі області також не стояли осторонь.
 
Пізніше, а саме у квітні минулого року, для підприємств «Теплокомуненерго» було скасовано покладання спеціальних обов'язків (ПСО) щодо постачання природного газу. Таким чином, Уряд перестав бути учасником процесу формування вартості блакитного палива для підприємств ТеплоКомунЕнерго (ТКЕ) та умов його постачання. Тож тепловики змушені були укладати договори з ДК «Нафтогаз Трейдинг» на дискримінаційних неринкових умовах, безальтернативно нав’язаних останнім.

Відправною точкою протистояння став лист від Акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» (НАК «Нафтогаз України»), у якому повідомлялось, що із травня поточного року НАК «Нафтогаз України» в односторонньому порядку змінює підхід до взаємин із ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» та рештою підприємств ТКЕ України, які надають послуги населенню.

Із 1 травня 2021 року постачання природного газу до виробничих потужностей підприємства-теплопостачальника опинилось під загрозою і це, безумовно, призвело до перебоїв з постачанням гарячої води. І якщо на початку травня завдяки спільним домовленостям і втручанню представників обласної влади гаряча вода таки не зникла в оселях полтавців, то в червні ситуацію швидко владнати не вдалося і споживачі «Полтаватеплоенерго» не з вини підприємства, впродовж 3 діб не отримували послуги з гарячого водопостачання.

Та після не тривалої вимушеної перерви постачання гарячої води було все ж відновлено. Нагадаємо, це стало можливим завдяки укладеній «Полтаватеплоенерго» та НАК «Нафтогаз України» угоді на закупівлю природного газу для надання послуг полтавцям. 

На початку липня через рішення НКРЕКП було зроблено інший крок: регулювання і формування ціни на опалення та гарячу воду «з центру» передано виключно до компетенції місцевих органів влади. І це в той час, коли ціни на газ вже били всі можливі рекорди. 

Ситуацію вдалося частково стабілізувати лише наприкінці вересня 2021 року, коли між Кабінетом Міністрів України, Міністерством розвитку громад та територій, Міністерством енергетики України, Офісом Президента України, НАК «Нафтогазом України» та Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» було укладено Меморандум «Про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021-2022рр.» 

Цей меморандум, на рівні держави, підтвердив необхідність приведення тарифів у сфері теплопостачання до економічно обґрунтованого рівня, а відтак одночасно пропонує механізм, який дозволить у опалювальному періоді 2021-2022 рр. не збільшувати вартість «платіжки» для населення.

Отож завдяки втручанню та посередництву Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавської обласної ради, вартість послуг для полтавців до кінця опалювального сезону 2021-2022 рр також залишиться на рівні попередніх років. 

Підготовка теплового господарства до зими

Та не зважаючи на усі перипетії з газом, теплове господарство вдалося повністю підготувати до нового опалювального сезону Як і раніше, минулого року «Полтаватеплоенерго» спрямовувало зусилля на безперебійне і якісне надання послуг своїм споживачам.

Велику увагу серед цьогорічних заходів приділили ремонту теплогенеруючого обладнання та заміні аварійних ділянок мереж теплопостачання. Так, минулого літа було відремонтовано понад 200 км тепломереж, тобто 95% від загальної кількості. Виконано заміну 2,8 км труб у двотрубному вимірі на аварійних ділянках, реконструйовано 510 м теплових мереж із застосуванням попередньо ізольованих трубопроводів, які мають більший термін експлуатації та майже вдвічі менші втрати теплової енергії при транспортуванні. Також нашими фахівцями відновлено теплоізоляцію на 1,9 км теплових мереж, а також поновлено пошкоджене під час розкопок асфальтобетонне покриття на площі майже 2,5 тис.кв.м. 

Окрім того, цьогоріч вдалось облаштувати резервне електроживлення на найбільшій у Полтаві котельні (по вул. Ціолковського, 36). Це дозволило істотно підвищити надійність і безперебійність теплопостачання мешканцям мікрорайонів Алмазний, Сади-1 і 2 та Огнівка.

2021-го вперше за кілька останніх років «Полтаватеплоенерго» повернулося до практики реконструкції котелень. Перед початком цьогорічного опалювального сезону було повністю реконструйовано та введено в експлуатацію котельню по вул. Шведська Могила, 24. Вона опалює школу, житловий будинок та адмінбудівлю інституту свинарства. Відтак, після реконструкції, котельню було переведено в автоматизований режим роботи, який не потребує постійного перебування обслуговуючого персоналу. 

Також конче необхідно провести реконструкцію котельні по вул. Дмитрієва, 7-В, що розташована у центрі Полтави і забезпечує теплом 19 будівель лікарняних установ та надає тепло й забезпечує гарячою водою 30 житлових будинків і 3 освітні заклади. 

У найближчих планах «Полтаватеплоенерго» – повне переоснащення котельні підприємства по вул. Квітучій, 6 зі збільшенням її потужності вдвічі. Ця котельня вже із наступного опалювального сезону має забезпечувати теплом не лише нинішніх споживачів підприємства, а й мешканців багатостраждального 109-мікрорайону Полтави.

Опалення 109 мікрорайону

Про можливу участь «Полтаватеплоенерго» в опаленні 109-мікрорайону мова йшла ще з літа. Як і раніше, його мала забезпечувати котельня «Полтаватеплоенерго», що на вулиці Квітуча 6. 

І вже 2 листопада фахівці «Полтаватеплоенерго» розпочали реалізовувати комплекс заходів, який дозволив майже 1,5 місяці забезпечувати теплом 5,5 тисяч полтавців — мешканців 109-мікрорайону Полтави. 

А оскільки, всупереч умовам укладеного договору, передоплату від «Полтаватепло» полтавські теплоенергетики так і не отримали, тож для закупівлі додаткових обсягів природного газу підприємству довелось залучати кредитні кошти. «Полтаватеплоенерго» пішло на цей крок саме через розуміння того дійсно катастрофічного становища з опаленням, в якому вимушено перебувають жителі 16 багатоповерхівок 109 мікрорайону

Опалення 109 мікрорайону підприємство «Полтаватеплоенерго» забезпечувало до 9 грудня 2021 року. 

Фінансова скрута — не привід аби «пасти задніх»!

Попри складну фінансову ситуацію вже кілька років поспіль, полтавським тепловикам вдається поступово оновлювати рухомий склад автотранспортного цеху. Так минулого року автопарк підприємства поповнився новенькими екскаватором та вантажним автомобілем, зі встановленим на ньому краном-маніпулятором.

Адже без сучасної і надійної спеціалізованої техніки не можливо забезпечувати безперебійне теплопостачання до осель споживачів, миттєво реагувати на аварійні чи позаштатні ситуації та, незважаючи на складні погодні умови, в режимі 24/7 обслуговувати сотні кілометрів теплових мереж у Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці і Котельві. 

Співпраця з міжнародними організаціями

Вкотре, завдяки високому професіоналізму персоналу, «Полтаватеплоенерго» вибороло право довести, що ми здатні зробити Полтаву сучаснішою енергетично й екологічно!

Оскільки, перспективний розвиток житлово-комунального господарства міста і визначення подальших кроків у розвитку теплового господарства Полтави є одним із пріоритетів, то «Полтаватеплоенерго» разом з командою «Інституту розвитку міста» Полтавської міської ради взяли участь у конкурсному відборі до USAID Проєкт енергетичної безпеки, і перемогли. Після чого USAID і Полтавська міська рада підписали меморандум про взаєморозуміння.

За підсумками конкурсного відбору USAID має профінансувати спільний проєкт «Полтаватеплоенерго» і Полтавської міської ради з розробки Схеми теплопостачання міста. 

Для фахівців «Полтаватеплоенерго» — це велика відповідальність. Адже полтавські теплоенергетики як ніхто усвідомлюють гостру необхідність модернізації всього теплового господарства нашого міста і його адаптації до сучасних стандартів, як на етапі генерації теплової енергії, так і на етапі її транспортування і розподілу. 

Ефективна взаємодія зі споживачами

Попри те, що в країні вже другий рік поспіль тривають заходи із протидії поширенню коронавірусної хвороби і підприємство працює в режимі карантинних обмежень, «Полтаватеплоенерго» жодного дня не зупиняло своїх потужностей. І хоча неодноразово доводилось співпрацювати зі споживачами у дистанційному режимі, взаємодія покращилась через створені електронні сервіси. Одне з надбань «Полтаватеплоенерго» у 2021 році— багатофункціональні інформаційні чат-боти, якими можна скористатись у месенджерах Viber і Telegram. 

На відміну від попередніх, інфо-боти мають значно ширший інструментарій, який дозволить не лише передавати показники індивідуальних приладів обліку, а й відстежувати стан особового рахунку (нарахування, оплати, заборгованість), переглядати та завантажувати щомісячні рахунки за послуги підприємства тощо. 

Ще одним із надбань 2021 року стало використання інтерактивних підходів у побудові взаємин зі споживачами — он лайн опитування на сайті підприємства.

Навесні 2021 року споживачі послуг «Полтаватеплоенерго» мали змогу взяти участь у «голосуванні» щодо доцільності на той момент завершення у житловому секторі Полтави опалювального сезону. 

Такі інновації допомагають полтавським теплоенергетикам налагодити більш тісну взаємодію із споживачами у вирішенні значущих та актуальних на сьогодні питань.

ПідсумкиОзираючись на рік минулий, можна резюмувати: не зважаючи на всі фінансові труднощі, підприємство «Полтаватеплоенерго» безперебійно пройшло опалювальний період 2020-2021рр., якісно підготувало теплове господарство Полтави, Карлівки, Машівки, Решетилівки та Котельви до зими і вчасно розпочали нинішній опалювальний сезон. До того ж, у 2021 році було відновлено практику реконструкції котелень.

Полтавські теплоенергетики, з оптимізмом дивляться у майбутнє і своєю щоденною працею, вже пишуть історію здобутків підприємства у новому 2022 році!

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО

  
 Директор комерційний «Полтаватеплоенерго» Роман Кашин:«Запровадження двоставкового тарифу є взаємовигідним варіантом у відносинах між підприємством і споживачами теплової енергії»

Як змінився порядок нарахувань на підприємстві? Чому відбулось збільшення тарифів з 1 травня під час дії воєнного стану, чи потрібно платити  за опалення в літній період? Відповіді на ці та інші запитання дав - директор комерційний  «Полтаватеплоенерго» Роман Кашин.

— Дійсно за травень місяць підприємство «Полтватеплоенерго» здійснило нарахування за послугу з постачання теплової енергії. Ця величина має назву умовно-постійна частина плати і є складовою двоставкового тарифу.

Двоставковий тариф – фактично одноставковий тариф, розподілений на дві складові: умовно-змінна частина, умовно-постійна частина.
Умовно-змінна частина складається з витрат на паливо - природний газ та електроенергію і обліковується комерційними приладами обліку.
Постійна частина тарифу нараховується впродовж року, щомісяця рівними частинами. Це витрати підприємства на ремонтні роботи котелень та теплових мереж, оновлення обладнання, заробітну плату, податкові зобов’язання, амортизацію обладнання, розподіл газу, за який підприємство також сплачує щомісячно.
Для підприємства такий підхід до застосування тарифу дає змогу отримувати кошти для проведення робіт з підготовки теплового господарства до опалювального періоду.
Перевагою двоставкового тарифу для споживачів є те що для них зменшується фінансове навантаження в опалювальний період (з квітня по жовтень вони сплачують 25% вартості теплової енергії в опалювальний період).
До речі, протягом декількох років підприємство в міжопалювальний період в рахунках рекомендувало споживачам оплачувати 50% від нарахування в зимові місяці. Кожен третій цим користувався, чим зменшував фінансове навантаження зимою.

Якщо згадати історію застосування тарифів, то до 2014 року нарахування  вже проводилися щомісячно, протягом року, а в 2015 році перейшли на нарахування лише в опалювальний період.
Запровадження двоставкового тарифу є взаємовигідним варіантом у відносинах між підприємством і споживачами теплової енергії, тому такий підхід вже застосовується в багатьох містах...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:  З 1 травня підприємство вводить в дію тарифи на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, прийняті рішенням Полтавської обласної ради № 286 від 21 жовтня 2021 року. 

З 1 травня 2022 року у розрахунках з населенням ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» застосовуватиме тарифи на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, затверджені рішенням Полтавської обласної ради від 21 жовтня 2021 року № 286, зі змінами, внесеними рішенням  № 326 від 09 грудня 2021 року. Ці тарифи були встановлені ще 21 жовтня 2021 року, але, у зв’язку з підписанням "Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр.", застосування тарифів було відтерміновано до закінчення опалювального періоду 2021/2022 років. 

Ознайомитись з текстом рішення та розміром тарифів споживачі мають змогу за наступним посиланням:Полтавська обласна рада рішення №286
Звертаємо увагу, що тарифи розраховані і встановлені в залежності від способу виробництва та постачання послуги, а саме:
- без урахування витрат на утримання та ремонту центральних теплових пунктів та без урахування витрат на утримання та ремонту індивідуальних теплових пунктів (надання послуги здійснюється безпосередньо від котелень підприємства);
- з урахуванням витрат на утримання та ремонт центральних теплових пунктів та без урахування витрат на утримання та ремонт індивідуальних теплових пунктів (надання послуги здійснюється від центральних теплових пунктів - ЦТП);
- без урахування витрат на утримання та ремонт центральних теплових пунктів та з урахуванням витрат на утримання та ремонт індивідуальних теплових пунктів (надання послуги здійснюється за допомогою індивідуального теплопункту – ІТП);
- для будинків, обладнаних системою автономного теплопостачання (дахові котельні).

Необхідно зауважити, що тарифи на послугу з постачання теплової енергії для багатоквартирних будинків, обладнаних системами автономного опалення встановлені окремо для кожного будинку (дахові котельні).

Тарифи на послугу з постачання гарячої води у разі, коли гаряча вода виробляється за допомогою систем автономного опалення або індивідуального теплового пункту, що перебувають на балансі ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» також встановлені окремо для кожного будинку.
Більш детальна інформація розміщена на офіційному сайті підприємства  «Полтаватеплоенерго» у розділі «Тарифи для потреб населення».

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 


 

ОФІЦІЙНО